Головний ідейний борець з «антипіратським» закону в США (Stop Online Piracy Act) правозахисна організація «Фонд електронних рубежів» (
Electronic Frontier Foundation), закликає користувачів звернутися до уряду США, щоб заявити, що злом свого смартфону, планшету або іншого електронного пристрою не є злочином, повідомляє CNN.
На спеціально створеному для цього сайті
jailbreakingisnotacrime.org почався збір підписів на захист юридичного підтвердження легальності джейлбрейка, яке намічене на літо 2012 року. На даний момент петицію підписали 5985 людина.
Також на сайті опубліковано відкритий лист хакера Банні Хуана, який зламав приставку Xbox, в якому він наводить свої аргументи в захист легальності джейлбрейка. EFF також закликає інших діячів джейлбрейка, яким є що сказати на його захист, наслідувати приклад Хуана.
Нагадаємо, що в липні 2010 року Федеральне управління з нагляду за дотриманням авторських прав прийняв поправку до Digital Millennium Copyright Act (DMCA), завдяки якій джейлбрейк мобільних пристроїв став легальним. Термін постанови закінчується в цьому році. Фонд електронних рубежів сподівається переконати контролюючий орган продовжити термін дії постанови, готується відповідне звернення, підписати яку правозахисники просять тих, для кого важливий легальний статус джейлбрейка.
"Смартфони, планшети та ігрові консолі - по суті, потужні мініатюрні комп'ютери з величезним невикористаним потенціалом. Багато з цих пристроїв створюються для роботи тільки з ПО, створеним самим виробником або схваленим їм. Внесення користувачами своїх змін в базове ПЗ, відкриття для сторонніх додатків і його вдосконалення - важливий аспект для багатьох користувачів, програмістів і ентузіастів. Але джейлбрейк створює певну правову невизначеність. Ряд виробників, наприклад, стверджує, що акт джейлбрейка порушує параграф № 1201 з Digital Millennium Copyright Act (DMCA), порушення якого тягне за собою суворе покарання», - йдеться в заяві EFF.
Немає коментарів:
Дописати коментар