Буквально кілька днів тому я звернув увагу на одне вельми цікаве додаток з App Store. Примітно воно, по-перше, тим, що подібних програм не існує - навіть не з чим порівняти. По-друге, рейтинг самого додатка не тільки 5 зірок, але й відгуки, залишені користувачами, досить гарні. Додаток це - «
Тренер оратора».
Отже, що ж це таке. Автор програми пропонує інструмент та методику для поліпшення дикції та постановки голосу. Ніхто не заперечить, що це - ключові інструменти будь-якої людини, який так чи інакше пов'язаний з публічними виступами.
Додаток універсальне, тобто доступний у версії для iPad і iPhone. Робочий простір стилізовано під книгу на дерев'яному столі. В лівій колонці зміст з короткими анотаціями до кожної статті. Праворуч - текст.
Що можна придумати простіше? Зроблено добротно і зі смаком. Хоча і злегка простакувато.
У програмі зібрані різні вправи, тексти, скоромовки та віршовані твори, завдання яких натренувати вимова, дихання і артикуляцію. По суті - це електронна книга-збірка різних вправ і технік.
Але все ж у «Тренер оратора» є цікава родзинка. Внизу, під текстом, є кнопка із зображенням мікрофона. Якщо натиснути на неї знизу виїжджає панель з диктофоном. Це як раз і дозволяє відразу займатися. Наприклад, відкриваєте розділ зі скоромовками, включаєте диктофон і читаєте вголос, а після прочитання - прослуховуєте себе. Виходить дуже цікаво.
Ми чуємо себе не через повітря, як чують нас оточують, а через кістки та хрящі. Саме тому багатьом людям не дуже подобається свій голос, коли вони його чують записаних на диктофон. Коли я сам почув свій голос записаний на диктофоні - мені аж соромно стало. Прослуховуючи себе в запису, ви можете скорегувати свій голос, і через деякий час регулярних занять можна досить гнучко управляти їм.
Ще цікавий інструмент, який закладений в додатку - це режим «моніторингу». Якщо вставити навушники в iPhone/iPod або iPad і відкрити панель диктофона - звук з мікрофону перенаправляється на гарнітуру. В такому режимі можна відразу чути себе самого, і коригувати свій голос «нальоту».
Всі статті в додатку розбиті на 5 груп, вибирати які можна з налаштувань.
Якщо натиснути на закладку, стаття потрапляє в вибране, і крім цього на закладці відображається скільки ще людей додали цю статтю в обране. Таким чином непомітно складається рейтинг статей, який теж можна подивитися, правда тільки в iPad-версії програми. Для цього є кнопочка зверху.
Також, що теж дуже приємно, будь-яку статтю разом зі своєю тренувальною записом можна відправити через Email.
Додаток «
Тренер оратора» продумане, просте, без надмірностей. Для людей пов'язаних з публічними виступами - однозначний Must have! ». Особисто мені сподобалися цікаві скоромовки монофоны.
Підводячи підсумок, варто відзначити плюси програми: багато якісного, обраного матеріалу для тренувань, приємний інтерфейс, режим «моніторингу». Але є і ложка дьогтю в додатку - немає пошуку, закладки тільки на статті, а не на місце в статті, ціна (хоча вона злегка стимулює користуватися додатком, з безкоштовним б так не займався). Сподіваюся, розробники виправлять знайдені в «Тренер оратора» мінуси.
Немає коментарів:
Дописати коментар