З недавніх пір засоби масової інформації звернули свою увагу на той факт, що Apple виводить свої виробництва за територію США. Поряд з очевидними моментами: дешевою робочою силою, відсутністю суворих законів з охорони навколишнього середовища та іншими пунктами, The New York Times у своїй статті "
How the U. S. Lost Out on iPhone Work" торкнулася ще однієї причини. Apple гостро потребує дефіцитному сировину, якого в Китаї досить.
У самій статті йдеться, що крім усього іншого, є ще одна важлива причина перенесення великих виробництв в Китай. Виробництва iPad, як і будь-якої іншої електроніки потрібно істотне кількість рідкоземельних елементів. Близько 17 найменувань сировини, яке дуже складно добути, використовується у всіх електронних пристроях.
Видання зазначає, що складно сказати, про яку саме сировина йде мова, оскільки Apple зберігає ці дані в строгому секреті.
Кореспондент iFixit розпитала викладача Кембриджа, доктора Тіма Кумбса, який передбачає, що "у літій-іонної батареї iPad може застосовуватися лантан". Крім того, цілий діапазон рідкоземельних елементів може бути використаний в дисплеї для поліпшення передачі кольору.
Доктор висловив свою думку про те, чому рідкоземельні елементи прив'язує Apple до Китаю: "В чому проблема з дефіцитною сировиною? В даний час Китай забезпечує близько 97% світових поставок подібних ресурсів і постійно скорочує експортні квоти, що призводить до зростання і без того високих цін. Щоб хоч якось вийти з подібної залежності компанії Molycorp і Lynas Corp збираються розгорнути видобуток сировини на території Каліфорнії та Австралії в цьому році. Однак невідомо, чи будуть поставки з цих регіонів достатніми для задоволення постійно зростаючого попиту ос боку електронної промисловості.
Немає коментарів:
Дописати коментар